Volgende update: 11-06-2025 om ± 08:30 uur.
Waarschuwingen: Er zijn geen waarschuwingen.
De weersverwachting geldig tot middernacht:
Vanavond is het wisselend bewolkt met plaatselijk nog (wat) regen. De noordwestenwind is zwak tot matig, in het Waddengebied en op het IJsselmeer eerst (vrij) krachtig, windkracht 5-6.
Komende nacht is het droog. In het zuiden en westen ontstaat plaatselijk mist. De minimumtemperatuur ligt tussen 11°C in het noordoosten en 5°C plaatselijk in het midden en zuiden. Aan de kust staat een matige wind, 3-4 Bft., uit het noordwesten, elders is er weinig wind.
Synoptische situatie en ontwikkeling:
Klein lagedrukgebied nabij Denemarken trekt oostwaarts weg. Bijbehorend koufront verlaat spoedig het zuidoosten van ons land. Erachter zijn nog een tweetal zwakke occlusies aanwezig. De eerste trekt over de Duitse Bocht en het noorden van ons land oostwaarts met het laag mee. Een volgende occlusie boven de Noordzee is nauwelijks actief en is vooral herkenbaar in wat meer vocht in de grenslaag, waar morgen het noordoosten van ons land eerst nog mee te maken krijgt. Komende nacht vormt zich boven het zuiden van ons land een hogedrukkern die dan overdag noordwaarts trekt. Door subsidentie wordt de lucht droger.
Een hogedrukgebied ligt ten noordoosten van ons land en trekt geleidelijk verder oostwaarts. De stroming is zuidelijk en voert warme en vochtige lucht aan. Een hoogterug blijft donderdag en deels nog vrijdag boven onze omgeving liggen, maar daarna komt ons land meer onder invloed van een grootschalige hoogtetrog ten westen van onze omgeving. Later op de vrijdag komt een vore nabij of boven onze omgeving te liggen en trekt op zaterdag verder oostwaarts waarna de stroming westelijk wordt. Na passage bouwt een rug vanuit het Azorenhoog zich op richting onze omgeving, aangezien ons land zich aan de noordflank van deze rug bevindt blijft de stroming westelijk en later in de periode noordwestelijk. Wegens de noordelijkere positie dan in voorgaande runs komt de eerder berekende storing op dinsdag 17 juni nu niet meer bij ons in de buurt.
Bron: www.knmi.nl
De weersverwachting geldig van middernacht tot morgenmiddernacht:
Morgenochtend schijnt de zon in het zuiden en westen flink, al kan daar eerst plaatselijk wel mist voorkomen. In het noordoosten is het eerst bewolkt. Er is weinig wind. Morgenmiddag zijn er flinke zonnige perioden. De maximumtemperatuur ligt tussen 18°C op de Waddeneilanden en 24°C plaatselijk in het zuiden. De noordelijke wind is zwak, 1-2, aan zee soms matig, 3-4 Bft.. Morgenavond is het zonnig. De wind komt uit het noordoosten en is zwak tot matig, 2-3 Bft..
Het weercijfer komt tot een 7.
De weersverwachting geldig van aanstaande donderdag tot en met dinsdag:
Donderdag wordt er zeer warme lucht naar ons land getransporteerd. De temperatuur loopt snel op en bereikt in de middag zijn hoogste waarde van 25°C tot 28°C. In het Waddengebied is het iets minder warm met 22°C. Daarbij is er veel zonneschijn en wat sluierbewolking. De wind is matig, 3-4 Bft., uit het oosten en zuidoosten. Later in de middag neemt de bewolking in het zuidwesten toe en komt het mogelijk tot een enkele bui.
Vrijdag wordt het nog iets warmer en de temperatuur stijgt naar waarden tussen de 28°C en 32°C. Ook in het Waddengebied is het zomers met 25°C. Verder is de luchtvochtigheid hoog, waardoor het drukkend zal aanvoelen. Daarbij zijn er flinke zonnige perioden, maar ook wolken. In de loop van de dag neemt de kans op een regen- of onweersbui toe. Wanneer en waar de buien tot ontwikkeling komen is momenteel nog te vroeg om te zeggen.
In het weekend draait de wind naar het westen en wordt de echte warme lucht verdreven. In het binnenland kan het even duren voordat de koele lucht terrein wint. De middagtemperatuur zal dalen naar vrij normale waarden van gemiddeld 21°C of 22°C. Volgende week houden we te maken met een westenwind, waardoor de kans op een bui ook weer toeneemt. De droge perioden met zonneschijn zullen wel overheersen.
Na aanstaande maandag wordt de volgende weersontwikkeling verwacht:
Grote (80%) kans op overgang naar warm weer met zonnige perioden. In de tweede helft van de volgende week ongeveer 30% kans op onweersbuien.
Meteo Delfzijl - Geert Molema